OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Zahrada

Úklid podzimní zahrady

Datum článku: 03.11.2015

S přípravou zahrady na zimu není v podstatě potřeba spěchat. Výjimkou jsou rostliny, kterým škodí i velmi slabý mrazík, takže uklidit by jste měli už všechny hlízy begónií, jiřinek a mečíků a všechny rostliny z terasy jako jsou hořcové stromky, oleandry, mandevilly, lilky, mračňáky a další.

Zobrazit celou stránku

Ovocné stromky v kontejneru

Datum článku: 28.08.2015

Pro letošní podzim jsme pro vás připravili rozšířenou nabídku ovocných stromků v kontejneru. Tyto stromky můžete sázet prakticky po celý rok a nemusíte tak čekat na dříve klasickou dobu výsadby.

Zobrazit celou stránku

Saláty a jejich pěstování

Datum článku: 22.03.2015

Salát patří mezi nejoblíbenější zeleninu. V obchodech bývá k dostání už po celý rok, ale není nad to vypěstovat si vlastní chutnou hlávku na své zahradě. Do nedávna se u nás pěstovalo jen omezené množství druhů, což je škoda, ale naše zahradnictví nyní nabízí našim zákazníkům úplně nové, netradiční a velmi chutné druhy salátů.

Zobrazit celou stránku

Chryzantémy

Datum článku: 27.08.2014

Zobrazit celou stránku

Trvalky a keře na stinnou terasu

Datum článku: 30.05.2014

Stinná terasa je v létě vyhledávaným místem odpočinku mnohých z nás. Mít na této terase osázené nádoby rostlinami nám zpříjemní prostředí pro spočinutí v horkém letním dni. Co do nádob však vysadit, když v polostínu až stínu se většině jednoletých rostlin nedaří? Rostliny, které tyto podmínky zvládnou a přitom nejsou moc náročné na údržbu, nalezneme mezi trvalkami.

Zobrazit celou stránku

Živé ploty

Datum článku: 19.03.2014

Stříhané živé ploty vnášejí do zahrady řád. Pravidelná jednolitá plocha kontrastuje s rozvolněnou masou, kterou představuje běžná zahrada plná květin, zeleniny a okrasných i ovocných dřevin. Díky možnosti regulovat růst rostlin pomocí zastřihávání je možné i na velmi malém prostoru vytvořit optickou clonu, oddělující zahradu před hlukem, prachem i nevítanými pohledy zvenčí.

Zobrazit celou stránku

Kouzlo podzimu

Datum článku: 20.10.2012

Létem sezóna nekončí! I když už letničky pomalu, ale jistě odkvétají, neznamená to, že i na podzim by se Vaše terasy, parapety či balkóny nemohly opět pestrobarevně rozzářit! Právě nyní totiž začíná sezóna podzimních výsadeb, kde hrají hlavní roli především dřeviny, trvalky, trávy a dvouletky. Jejich výsadbou do košů, truhlíků, keramických nádob aj.

Zobrazit celou stránku

Pozvěte Hosty do vaší zahrady

Datum článku: 03.06.2012

Bohyšky (latinský název Hosta) jsou trvalky, které se již dlouho vyskytují v našich zahradách. Původně však pocházejí z Japonska, Koreje a Číny. V dnešní době existuje několik stovek druhů a tisíce kultivarů. Hosty jsou okrasné především listem, který se u jednotlivých druhů liší velikostí, tvarem a zbarvením. Listy jsou buď jednobarevné (různé odstíny zelené, šedomodré, aj.) nebo panašované.

Zobrazit celou stránku

Středomořská flora

Datum článku: 29.05.2012

Termín Středomoří má většina z nás spojený s časem dovolených a s příjemnými zážitky z pobytu u moře. Čistě zeměpisně se tímto názvem označuje pobřeží kolem Středozemního moře. Klimaticky se oblast nachází na rozhraní mírného a subtropického podnebného pásu. Typickým počasím pro tuto oblast je suché horké léto a mírná deštivá zima.

Zobrazit celou stránku

Dřeviny na živý plot

Datum článku: 29.04.2012

V nabídce našeho zahradnictví je celá řada dřevin, které se hodí na živý plot ohraničující pozemek, vytvoření zelené stěny, oddělení okrasné a užitkové zahrady aj. Výběr je opravdu veliký, a to nejen co se týče druhů, ale i velikostí.

Zobrazit celou stránku

Zahrada bez chemie

Datum článku: 16.04.2012

Od dubna 2012 můžete v našich prodejnách zakoupit přípravky na ochranu rostlin z přírodních, zdraví neškodlivých látek. Přípravky nám dodává společnost BIOCONT LABORATORY, spol. s.r.o., která na českém trhu působí od roku 1991.

Zobrazit celou stránku

Střevíčník (Cypripedium) – zahradní orchidej

Datum článku: 15.04.2012

Zimovzdorná venkovní orchidej pro opravdové milovníky zahrad! Se zahradními orchidejemi se konečně můžete těšit z exotické krásy střevíčníků (Cypripedium) ve vaší vlastní zahradě.

Zobrazit celou stránku

Mečíky – jak je správně pěstovat

Datum článku: 26.02.2012

Mečíky, nebo také gladioly, není třeba popisovat, patří totiž k notoricky známým květinám. Jde o hlíznaté rostliny, hlíza obvykle ve volné půdě nepřezimuje, je nutné ji uchovávat v bezmrazém prostoru.

Zobrazit celou stránku

Primule, symbol jara – jaký je jejich příběh

Datum článku: 23.02.2012

V předjaří jsou všechna místa, kde se prodávají květiny, doslova zaplavena nabídkou primulí. Položme si otázku, jak se vůbec dostaly na náš stůl nebo okno, odkud pochází, co jejich příbuzní a kdo a kde je vypěstoval.

Zobrazit celou stránku

Cibuloviny a hlíznaté květiny

Datum článku: 21.02.2012

Zatímco na zahradách začínají kvést první jarní cibuloviny, které jsme sázeli na podzim, v zahradnických centrech se objevují cibule a hlízy květin, které se vysazují na jaře a pokvetou na zahradách nebo v okenních truhlících v létě.

Zobrazit celou stránku

Roubovaná zelenina

Datum článku: 27.00.0003

Už jste vyzkoušeli roubovanou zeleninu? Nejen u profesionálních pěstitelů, ale i u hobby zahrádkářů se osvědčila rajčata roubovaná na silně rostoucí podnože rezistentní vůči chorobám. Rostliny rostou výrazně rychleji a lépe ve sklenících i ve volné půdě nebo v nádobách.

Zobrazit celou stránku