OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Pozvěte Hosty do vaší zahrady

Bohyšky (latinský název Hosta) jsou trvalky, které se již dlouho vyskytují v našich zahradách. Původně však pocházejí z Japonska, Koreje a Číny. V dnešní době existuje několik stovek druhů a tisíce kultivarů. Hosty jsou okrasné především listem, který se u jednotlivých druhů liší velikostí, tvarem a zbarvením. Listy jsou buď jednobarevné (různé odstíny zelené, šedomodré, aj.) nebo panašované. Pěstovat můžeme Hosty od miniaturních, které narůstají do výšky 20 cm, až po obří, které dorůstají do výšky více jak 60 cm. Hosty mají i krásná květenství, bílé nebo fialové barvy.

Hosty nejsou náročné na pěstování. Svědčí jim polostinné místo s vyšší půdní vlhkostí. Půda by měla být humózní a neutrální až mírně kyselá. Velmi dobře přezimují a to nejen ve volné půdě, ale i v nádobách. Jejich hlavním škůdcem jsou plži, proto je nutné rostliny preventivně chránit proti jejich poškození.

Hosta je vhodná jako podrostová rostlina, krásně vyniká u jezírek, a také v kombinaci s kapradinami, okrasnými trávami aj. Pokud máte vydlážděnou plochu u domu, kde je stín, pak ji můžete oživit několika nádobami osázenými právě hostou.