OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

VENKOVNÍ ROSTLINY

Váš poradce pro venkovní rostliny:

Barbora Kopřivová

e-mail: barbora.koprivova@zahradnictvisebrov.cz

telefon: 725 322 806

Rozloha našeho zahradnictví nám umožňuje nabízet veliký sortiment venkovních rostlin. Vybírat si můžete již od poloviny března až do konce října z plochy cca 1 400 m2. Část této nabídky pochází z naší vlastní produkce, kromě zahradnického centra provozujeme ještě pětihektarovou okrasnou školku. Naše vlastní produkce je doplněna výpěstky od tuzemských zahradníků. Pro větší pestrost sortimentu dovážíme rostliny také z Nizozemí, Belgie, Itálie a Německa. Ze zahraničí importujeme rostliny pouze v brzkém předjaří, aby měly tyto rostliny co nejdelší dobu na aklimatizaci, která je nezbytná pro úspěšné přezimování rostlin i v našich podmínkách.

Jehličnaté dřeviny

Jehličnany nabízíme v různých velikostech, různých druzích či kultivarech. Můžete si vybrat jehličnany vhodné k pokrytí půdy, na živý plot, jako solitéry, jehličnany vhodné do nádob na terasy, zakrsle rostoucí jedince nebo čarověníky do skalek. Rostliny nabízíme v kontejnerech s kvalitním kořenovým balem, nemusíte se proto bát o jejich další růst po výsadbě. Díky vlastní produkci nabízíme i vzrostlejší rostliny, které na vaší zahradě nikdo nepřehlédne.

Součástí nabídky jsou kultivary borovic, smrků apod. nazývané čarověníky. Tyto rostliny se vyznačují kompaktním nebo bizardním růstem, neobvyklým zabarvením jehlic a používají se jako výrazné solitéry v zahradách. Nabízíme široký sortiment této skupiny rostlin a od května 2012 budeme instalovat stálou prodejní expozici čarověníků od předního německého pěstitele.

Listnaté dřeviny

Na rozdíl od jehličnanů se „listnáče“ mění po celý rok. Zatímco brzy na jaře si vybíráte rostliny s holými větvičkami, od dubna se kontejnery začínají zabarvovat právě rašícími listy či květy. Takže pokud si chcete vybrat keř pohledem, nechoďte dříve jak v polovině dubna.

Z listnatých dřevin jsou na živé ploty nejpoužívanější ptačí zob, buk, habr, krušpánek. Tyto druhy máme stále v nabídce. Dále z nabízených keřů jsou oblíbené na jaře kvetoucí weigelie (Weigelia), kolkvície (Kolkwitzia), dřišťály (Berberis), tavolníky (Spirea), šeříky (Syringia), kdouloň (Chaenomeles), kérie (Keria) aj., v létě kvetoucí ibišky (Hibiscus), komule (Buddleja) aj., na podzim kvetoucí ořechoplodec (Caryopteris), plodem ozdobné okrasné jabloně (Malus), kalina (Viburnum), brslen (Euonymus) aj.

Japonské javory jsou též nedílnou součástí naší nabídky a v době kdy raší, jsou nejvýraznější skupinou listnatých dřevin v zahradnickém centru. Pokud si potrpíte na pravidelně stříhané rostliny, pak vás určitě osloví různě tvarované sazenice krušpánku (Buxus), ať už se jedná o kulovité tvary, kužele či vytvarovaná zvířátka.

Listnaté stromy

Hledáte-li pro svoji zahradu solitérní strom, u nás si určitě vyberete. V nabídce máme od 1 m vysokých vrb až po 5 m vysoké javory. Nabídka též obsahuje vzrostlé katalpy, jírovce, hlohy, moruše, okrasné jabloně aj. V případě potřeby vám strom dovezeme až před váš dům.

Ovocné dřeviny

Prostokořenné ovocné stromy a keře nabízíme od poloviny října do konce listopadu a na jaře od zhruba poloviny března do konce dubna. Jedná se o jabloně, hrušně, třešně, višně, meruňky, broskvoně, švestky, ryngle, ořešáky, jeřáby, oškeruše aj., z drobného ovoce pak maliník a stromkové i keřové rybízy a angrešty.

Kontejnerované ovocné dřeviny mají tu výhodu, že se dají vysazovat celoročně. Nevýhodou je však nižší sortiment. V nabídce kontejnerovaných dřevin jsou i jabloně (zákrsky i sloupovité), hrušně, třešně a další. Je předpoklad, že nabídka hrnkových ovocných stromů se bude nadále zvětšovat. Pestrý výběr, a to i v létě, je však v drobném ovoci – rybíz, angrešt, maliník, kiwi, ostružiník, beztrnný ostružiník, kanadské borůvky, josta.

Mezi drobné ovoce patří též jahodník, který nabízíme na jaře od poloviny března do května, a na podzim od poloviny srpna do poloviny října. Sadbu dovážíme z Jahodárny Vraňany, v nabídce je cca 10 odrůd jednouplodících a 5 odrůd stáleplodících. Sadba je připravovaná metodou „Frigo“, což zajišťuje vitální růst a úrodu již v 1. roce po výsadbě. Sazenice dávají předpoklad k vysokým výnosům.

Popínavé rostliny

Nabízíme široký sortiment popínavých rostlin. Rostliny převážně v 1,5 l kontejnerech jsou k dostání od poloviny března do konce října, k výběru je více jak 10 odrůd plaménků (Clematis), přísavník (Parthenocissus), trubač (Campsis), popínavé hortenzie (Hydrangea petiolaris), břečťan (Hedera), rdesno (Fallopia), aktinidie kolomikta, chmel (Humulus), zimolez (Lonicera), bohyně (Pyracantha), vistárie (wisteria) aj.

Vodní rostliny

Od poloviny března jsou u nás k mání vodní rostliny, ať už se jedná o různé lekníny (Nymphaea), traviny, puškvorec (Acorus), blatouch (Caltha), přeslička (Equisetum), žebratka (Hottonia), kosatec (Iris), orobince (Typha), šípatka (Sagittaria) aj. Všechny vodní rostliny jsou označeny barevnou etiketou s piktogramy a vyznačením hloubky, do které je rostlinu vhodné sázet. K výsadbě vodních rostlin si u nás můžete zakoupit koš na výsadbu, speciální substrát a hnojiva pro vodní rostliny.

Růže

Nabízíme sazenice růží jak od českých pěstitelů, tak i ze zahraničí. České výpěstky tradičních keřových i pnoucích růží nabízíme prostokořenné na podzim od října do listopadu a na jaře od poloviny března do poloviny dubna. Ze zahraničních růží nabízíme cenově dostupné běžné odrůdy z Nizozemí. Dále jsou k dostání vyhlášené německé růže značky Kordes a světoznámé anglické růže David Austin Roses. Všechny zahraniční růže se prodávají hákované a jsou k dispozici od poloviny března až do listopadu.

Trvalky a skalničky

Široký výběr trvalek a skalniček od tuzemských či slovenských pěstitelů nabízíme od poloviny března do listopadu. Rostliny se nabízejí v květináčích o průměru 10 – 12 cm a jsou opatřeny etiketou s barevným obrázkem a piktogramy nebo i českým popisem. Sortiment se obměňuje v průběhu sezóny. Během letních měsíců nabízíme již vzrostlé nakvétající trvalky v květináčích o objemu 1,5 l.

Léčivé rostliny a koření

Léčivky nabízíme jak vlastní produkce, od českých pěstitelů, tak i ze zahraničí, převážně z Itálie z oblasti Albenga. Sortiment bylinek je v nabídce od poloviny března do října. Bazalka je v nabídce od dubna do září. Proč bylinky z Itálie? Oblast Albenga se vyznačuje ideálními podmínkami pro pěstování bylinek – propustné půdy, dostatek slunečních dní a mírné zimy. Z Itálie se dováží vytrvalé bylinky v podobě silných rostlin v květináčích o objemu 1 l, které vás již v prvním roce potěší bohatým růstem. Vybírat je opravdu z čeho –  šalvěj (Salvia), levandule (Lavandula), máta (Mentha), meduňka (Melissa), rozmarýn (Rosmarinus), vavřín (Laurus), libeček (Levisticum), yzop (Hyssopus), saturejka (Satureja), tymián (Thymus), mateřídouška (Thymus), stévie (Stevia) aj. V nabídce je speciální substrát pro pěstování bylinek v nádobách i bio hnojivo značky Natura.

Trávy a bambusy

Bambusy nabízíme celoročně v úzkém sortimentu, okrasné trávy však ve velké šíři. Okrasné trávy jsou k dispozici od poloviny dubna do října, nejlépe vypadají během letních měsíců. Vybírat můžete ze zakrslých druhů – kostřava (Festuca), ostřice (Carex) aj., dále pak z vyšších druhů jako ozdobnice (Miscanthus), pampová tráva (Cortaderia), třtina (Deschampsia), dochan (Pennisetum) aj.

Vřesovištní rostliny

Tyto kyselomilné rostliny míváme v nabídce po celou sezónu, tj. od poloviny března do konce října. Nejvýraznější rostlinou této skupiny jsou pěnišníky (Rhododendron), které nabízíme v různých velikostech a několika kultivarech lišících se vzrůstností, ale i barvou květů. Dále pak azalky (Azalea), skimmie (Skimmia), vřesovce (Erica), vřesy (Calluna), pierisy (Pieris) aj.

Vánoční stromky

Od října nabízíme hákované vánoční stromky vlastní produkce – smrk pichlavý (Picea pungens) a různé jedle podle aktuální nabídky. Řezané vánoční stromky nabízíme jak tuzemské – smrk pichlavý, smrk omorica, smrk ztepilý, borovice lesní, borovice černá – tak i dánské. Naše dovozové jedle Abies nordmanniana se vyznačují hustým rozložením větví, pravidelností a čerstvostí. S prodejem začínáme okolo 5. prosince. Stromky si můžete zakoupit hned ze začátku prodeje a nechat si stromek u nás uložený na vlhkém stanovišti až do doby, než si jej před Štědrým dnem vyzvednete. Na požádání stromky i dovezeme.