OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

SEZÓNNÍ ROSTLINY

Sezónní rostliny mají navodit atmosféru ročního období, ve kterém právě kvetou. Délka kvetení závisí na podmínkách a druzích, většinou jde od 2 – 4 týdnů (např. u petrklíčů) až po 6 měsíců (balkónové rostliny). Jedná se převážně o venkovní rostliny, které jsou rychlené či termínované tak, aby kvetly ve správný čas. Tyto rostliny se prodávají na začátku jejich kvetení či v době květu a prakticky nejsou k dostání mimo toto období.

V našem zahradnictví si většinu sezónních rostlin pěstujeme sami. Sezónnost těchto kultur nám umožňuje využívat naše pěstební plochy velmi intenzivně. Roční produkce čítá okolo 300 000 rostlin převážně v květináčích o průměru 9 cm. Vlastní výroba nám umožňuje nabízet za přijatelné ceny vysoce kvalitní rostliny v široké škále druhů a odrůd včetně novinek, které se objevují na evropském trhu. Tím, že produkční plochy jsou umístěné v blízkosti zahradnického centra, rostliny jsou k dostání bez přestání po dobu celé jejich sezóny a netrpí stresem z převozu.

Petrklíče (Primula acaulis)

Petrklíče jsou u nás k dostání od začátku roku až téměř do Velikonoc. Rostliny pěstujeme v květináčích o průměru 10 cm, které zajistí rostlině bohatý kořenový systém, menší náchylnost na vysychání a větší násadu květů. Kromě klasických odrůd nabízíme i velkokvěté, plnokvěté, vícebarevné a jiné odrůdy.

Rychlené cibuloviny

Rychlené cibuloviny jsou v prodeji od poloviny února až téměř do poloviny dubna. Nabízíme narcisky, hyacinty, tulipány, krokusy, bledule, sněženky, kosatečky, aj. Jsou to cibuloviny, které se běžně sází na podzim do volné půdy. Přirychlením se jen uspíší jejich doba kvetení a po odkvetení a pominutí větších mrazů se tyto cibuloviny mohou vysadit ven, kde pokvetou následující rok.

Macešky, sedmikrásky, pomněnky

Tyto dvouletky jsou k dostání od března až do konce dubna, macešky a minimacešky i na podzim od září do konce října. Jsou vhodné pro výsadbu jarních truhlíků a nádob, na záhony v kombinaci s cibulovinami. Dle počasí a umístění kvetou tyto rostliny od března až do konce června. Naší specialitou jsou macešky a minimacešky, které nabízíme v široké škále barev a odrůd odolných vůči houbovým chorobám.

Balkónové a záhonové rostliny

Balkónové a záhonové rostliny jsou hlavní doménou našeho zahradnictví. Nabízíme je již více jak 20 let a na jejich kvalitě a sortimentu si zakládáme. Od začátku března nabízíme mladé rostliny muškátů, od konce března již vzrostlé muškáty a celý sortiment více jak 100 druhů a odrůd známých i méně známých balkónových rostlin. Mezi ty známější patří surfinie, millionbellsy, dvojzubce, verbeny, fuchsie, begónie, lobelky, kejklířky, bacopy, ostruhatky, vitálky, balzamíny, nestařec, třapatky, luštěnici aj. Z méně známých “balkónovek“ pak nabízíme drchničky, svlačce, cuphee, felicii, glechomu, lysimachii, šruchu, kosmos aj. Sortiment balkónových rostlin je k dostání až do srpna, takže v případě, že potřebujete dosadit truhlíky nebo spravit nádoby po dovolené, můžete si u nás vybrat během celého léta již vzrostlé, kvetoucí rostliny.

Vzrostlé trvalky

Mezi sezónní rostliny patří také vzrostlé, právě nakvétající trvalky, které jsou u nás k dostání v období letních prázdnin. Jejich hlavní funkcí je zdobit terasu, vstup či balkón v okrasné nádobě po celou dobu kvetení a navíc mají výhodu, že většinu z nich lze po odkvětu vysadit do volné půdy a pěstovat ji tam i několik let. Z druhů, které se takto pěstují, nabízíme např. ostrožky (Delphinium), lupina (Lupinus), krásnoočko (Coreopsis), čechrava (Astilbe), kopretiny (Leucanthemum) aj.

Chryzantémy

Chryzantémy pěstujeme a nabízíme buď jako hrnkové nebo k řezu. První hrnkové chryzantémy (Chrysanthemum multiflora) se začínají prodávat již koncem srpna a poslední možnost si zakoupit chryzantému je konec října. Nabízíme různě veliké rostliny, od těch nejmenších v květináčích o průměru 9 cm (vhodné do podzimních truhlíků), až po rostliny o průměru 50 cm v květináčích o objemu 3 litry. Výjimkou nejsou ani rostliny o průměru 1 m v 5 litrových květináčích. Chryzantémy k řezu pěstujeme tradičně pro období Dušiček ve žluté a bílé barvě. Na jejich kvalitě se hlavně podepisuje, že nedojde k poničení květů při přepravě, neboť se sklízí cca 300 metrů od prodejny.

Vánoční hvězdy

Tradiční vánoční rostliny – vánoční hvězdy (Euphorbia pulcherrima) nabízíme již od začátku listopadu, v plné škále barev a velikostí od 20. listopadu. Nabídka těchto rostlin je opravdu rozsáhlá a to jak velikostmi, tak i barvami. Můžete si vybrat od mini rostlin (v květináčích o průměru 6 cm), až po 120 cm vysoké rostliny. Kromě základní červené barvy jsou k dostání odrůdy bílé, růžové, vínové, červené s bílou kresbou, skořicové aj.