OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Kouzlo podzimu

Létem sezóna nekončí!

I když už letničky pomalu, ale jistě odkvétají, neznamená to, že i na podzim by se Vaše terasy, parapety či balkóny nemohly opět pestrobarevně rozzářit! Právě nyní totiž začíná sezóna podzimních výsadeb, kde hrají hlavní roli především dřeviny, trvalky, trávy a dvouletky. Jejich výsadbou do košů, truhlíků, keramických nádob aj. vtáhnete okolní podzimní přírodu až k sobě domů. Důležitá je kombinace nejen barev (teplé a studené barvy), ale i harmonie tvarů. Proto by vždy měly být v nádobě sesazeny rostliny s kulatými květy (např. chryzantémy, macešky, nízké astry), protáhlými květenstvími (např. vřes – Calluna, vřesovec – Erica) v kombinaci s trávami (např. Imperata cylindrica, ostřice – Carex) či rostlinami okrasnými listem (např. dlužicha – Heuchera, mitrovnička – Tiarella, zběhovec – Ajuga). Tím je zaručena rozmanitost a atraktivnost výsadeb. Ideální je také jejich doplnění rostlinami s atraktivními plody (okrasné papričky, libavka – Gaultheria), okrasnými dýněmi či jinými podzimními dekoracemi.

Pro dosažení co nejdéle trvajícího efektu výsadeb je dobré rostliny vyjmout z plastových obalů a sesadit do vhodného substrátu přímo do zvolené nádoby. Rostliny pak méně přesychají a jejich kořenový systém má dostatek prostoru pro svůj rozvoj. Důležitá je také pravidelná zálivka a přihnojování či odstraňování odkvetlých částí.

Velkou předností podzimních sesazených nádob z trvalek, dřevin a vytrvalých trav je možnost jejich následné výsadby do zahrady (chryzantémy, vřes, vřesovec, Hebe aj.). U kyselomilných druhů (vřes, vřesovec, Hebe, libavka) je však důležité zajistit optimální pH substrátu přidáním rašeliny. V případě výsadby dvouletých macešek do nádob je jejich největší předností pestrobarevné kvetení jak na podzim, tak opětovně na jaře.

Navštivte naše zahradnictví a vyberte si z nepřeberného množství rostlin ideálních pro podzimní výsadby do nádob, a pak už se jen kochejte pestrobarevnými parapety, terasami a vstupy do domů. Sesazené nádoby jsou také ideálním dárkem, který nejen potěší, ale doslova poroste přímo před očima.

okrasné květem: chryzantémy (i převislého růstu!), macešky, mini macešky, vřesy, vřesovce, astry

okrasné listem: dlužicha, mitrovnička, zběhovec, starček, drátovec, okrasné zelí, rozchodníky, brslen, břečťan, barvínek, Hebe

jehličnany: nízké jalovce a cypřišky

okrasné plody: okrasné papričky (jedlé, často pálivé), libavka, třezalka

trávy: imperata, ostřice, nízké ozdobnice