OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Chryzantémy

Chrysanthemum multiflora

Chryzantémy neboli listopadky dělíme na jednoleté a vytrvalé. Ty, které najdete v podobě krásně kvetoucích koulí už teď v našem zahradnictví jsou většinou jednoleté rostliny. Jejich cena je příznivá a barevných variací je mnoho, od bílé, po zářivě žlutou, oranžovou, fialovou, až k růžové a červené. Nabízíme také chryzantémy, kde jedna rostlina kvete hned dvěma nebo třemi různými barvami. Tyto jednoleté chryzantémy můžete použít jako dekoraci prakticky všude, krásně se budou vyjímat za oknem nebo na terase, ale stejně dobře oživí odkvetlé letní záhony. Kvetoucí listopadky vám vydrží dlouho do podzimu, prakticky až do prvních mrazíků.

V našem zahradnictví pěstujeme chryzantémy již řadu let a nabízíme je již od poloviny srpna až do konce září. Jednotlivé odrůdy se kromě barevnosti liší také dobou kvetení, od raných, které nakvétají právě koncem srpna až po pozdní, které začínají nakvétat během října.

Péče o jednoleté chryzantémy

Chryzantémy mají rády vydatnou zálivku, hnojení už tolik není potřeba, stačí jednou za 14 dní přihnojit třeba hnojivem Kristalon Plod a květ. Kvetení rostliny prodloužíte tak, že budete odkvetlé květy odštipovat. V případě prvních podzimních mrazíků je vhodné chryzantémy na noc přikrýt netkanou textílií. Po odkvetení můžete zkusit rostliny vysadit do záhonu, pokud nebude příliš tuhá zima, rostliny vám v příštím roce vykvetou znovu.