OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Roubovaná zelenina

Roubovaná bazalka Baristo Compatto
Už jste vyzkoušeli roubovanou zeleninu? Nejen u profesionálních pěstitelů, ale i u hobby zahrádkářů se osvědčila rajčata roubovaná na silně rostoucí podnože rezistentní vůči chorobám. Rostliny rostou výrazně rychleji a lépe ve sklenících i ve volné půdě nebo v nádobách. Podobně je tomu i u okurek a jiné roubované zeleniny – můžete sklízet déle a více než u rostlin pěstovaných pouze ze semene.

Rozhodující pro růst rajčat jsou podnože ´Vigomax´ F1 od přírody rezistentní proti škůdcům jako háďátka a proti korkovitosti kořenů. Podnož svým silným růstem stačí zásobit živinami dva nebo tři výhony s mnoha plody. Okurky hadovky se přednostně roubují na rezistentní podnož dýně, aby se zabránilo pravému padlí, které se často vyskytuje ve sklenících a bez chemického postřiku se často nedá potlačit. Roubované rostliny od firmy Kiepenkerl vám v našem zahradnictví nabízíme již 9. rokem. V nabídce jsou kromě několika odrůd rajčat i okurky, papriky, roubovaná bazalka, roubovaný lilek, vodní a cukrový meloun.
Roubovanou zeleninu nabízíme podle počasí již od poloviny dubna do vyprodání zásob (cca do poloviny května).

Druhy a odrůdy roubované zeleniny, které nabízíme od poloviny dubna:

Lilek (Solanum melongena):

Angela F1
Madonna F1 – tento roubovaný lilek tvoří podlouhlé, tmavofialové plody. Dává ranou, bohatou sklizeň. Dozrává vzhledem ke své ranosti i v našem domácím klimatu.
Faselis F1 – tento druh lilku nese dlouhé, tmavofialové plody a vyhovuje i nárokům na nejvyšší kvalitu.

Rajče (Lycopersicon lycopersicum)

Roubované cherry rajče Dolce Vita
Santorange F1 – švestkové cherry rajče oranžové barvy, křupavé a sladké, které je možné sklízet v celých vijanech.
Dolce Vita F1 – sladké, aromatické cherry rajče, jehož vysoká rezistence umožňuje bohatou a jistou sklizeň.
Dasher F1 – cherry rajče s plody švestkovitého tvaru s výbornou chutí pro přímý konzum i do salátů.
Picolino F1 – velké koktejlové rajče s výborným aroma. Výnosná a velmi vitální odrůda.
Corianne F1 – typicky italské San Marzano rajče s nádherným rajčatovým aroma. Díky pevné dužnině se tento dlouhoplodý druh ideálně hodí k vaření a grilování.
Culina F1 – velmi výnosné, vitální a nanejvýš chutné rajče, váha plodu je 110 – 130 g.
Zebrino F1 – toto roubované koktejlové rajče je na povrchu zelenočerveně pruhované. Je skutečnou zvláštností se svým tmavočerveným vnitřním zbarvením. Ideální k mlsání se svou sladkou ovocnou chutí. Robustní, dobře rostoucí.
Fourstar F1 – italské rajče volské srdce je oválné, masité rajče s obzvláště kořeněným aroma. Váha plodů dosahuje 180 – 200 g.
Capresse F1 – tyčkové rajče s mnoha plody švestkovitého tvaru, velmi chutné, vhodné na přímý konzum, do salátů i na vaření.
Kentaro F1 – japonské koktejlové rajče okouzlí svojí nevšední růžovo-červenou barvou dužniny a vynikající sladkou chutí.
Cupido F1 – datlové rajče, které přináší na stoncích mnoho cukrově sladkých rajčatových pralinek. Úžasně chutné plody mají podlouhlý tvar, váha plodů je 10 – 12 g. Dává jistou vysokou sklizeň.
Bolzano F1 – tato odrůda má intenzivní rajčatové aroma. Svými velkými oranžovými plody přináší barevnou změnu. Pěkné v kombinaci s červenými.
Philona F1 – toto rajče je vysoce odolné vůči hnědé hnilobě a hnilobě natě, rezistentní vůči padlí, špičková chuť plodů, které váží 100 – 110 g.
Sportivo F1 – odrůda rajčete prvotřídní chuti, váha plodů dosahuje 85 – 95 g. Vedle množství rezistencí je tento spolehlivý druh tolerantní i proti hnilobě květů.

Okurka (Cucumis sativus)

Roubovaná okurka Printo
Printo F1 – tato odrůda plodí mnoho 15 – 20 cm dlouhých křehkých plodů s příjemně aromatickou chutí. Rezistentní vůči pravému padlí.
Ministars F1 – křehká a šťavnatá malá okurka délky asi 10 cm, není hořká a je plná vitamínů. Vhodná i pro pěstování na balkónech nebo terasách a určena na přímý konzum nebo jako chutná svačinka.
Midios F1 – je obzvláště chutná midi okurka hadovka. Plody jsou tmavé, ne moc dlouhé (cca 25 cm).
Dominica F1 – silně výnosná a rezistentní odrůda s výrazně dlouhými plody na saláty nebo přílohy.

Meloun vodní (Citrullus lanatus)

Crisby F1 – tento meloun je cukrově sladký, dužnina je křehká a zářivě červená a samozřejmě výborně chutná. Plody mají váhu až 7 kg.

Meloun cukrový (Cucumis melo)

Orange beauty F1

Bazalka (Ocimum basilicum)

Roubovaná bazalka Baristo Grande - dospělá rostlina
Baristo® Grande – velkolistá bazalka, obzvláště výnosná s báječným bazalkovým aroma. Je naroubovaná na minipodnoži, proto je vhodná do nádob na terasu či balkón. Je tolerantní vůči fusarióze.
Baristo® Rosso – bazalka s červenými listy je zajímavým zpestřením všech zeleninových salátů. Je naroubovaná na minipodnoži, proto je vhodná do nádob na terasu či balkón. Je tolerantní vůči fusarióze.
Baristo® Compatto – drobnolistá bazalka, která se výborně větví a má typické bazalkové aroma. Je naroubovaná na minipodnoži, proto je vhodná do nádob na terasu či balkón. Je tolerantní vůči fusarióze.

Paprika (Capsicum annum)

Bontempi F1 – bohatě výnosná, silnostěnná paprika. Zraje od zelené barvy do červené, příjemné ovocné chuti, sladká a jemná. Rezistentní proti viru paprikové mozaiky. Vyrovnaně tolerantní vůči chladnu, hodí se zejména pro polní pěstování. Výška rostliny cca 50 cm.
Maribel F1 Jumbo Gelb – tato italská dlouhoplodá paprika vytváří extra velké, silnostěnné plody s aromaticky sladkou chutí. Dozrává od zelené do žluté barvy, sklízí a konzumuje se před plnou zralostí. Roubování poskytuje ochranu proti nemocem šířeným půdou a zvyšuje jistotu vysokých výnosů.
Orias F1 Jumbo Peperoni – tvoří neobyčejně velké a silnostěnné plody. Plody jsou pálivé a hodí se ke kořenění těch nejostřejších pokrmů. Plody zrají od zelené do červené barvy a mohou se sklízet jak zelené, tak ohnivě červené. Roubování poskytuje ochranu proti nemocem šířeným půdou a zvyšuje jistotu výnosů.
Aristocrata F1 Jumbo Rot – tvoří extra velké a silnostěnné plody. Tato italská dlouhoplodá paprika chutná sladce aromaticky. Zraje od zelené do červené barvy a je ve stavu zralosti vícebarevná, sklízí a konzumuje se v plné zralosti. Roubování poskytuje ochranu proti nemocem šířeným půdou a zvyšuje jistotu výnosů.