OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Ovocné stromky v kontejneru

Pro letošní podzim jsme pro vás připravili rozšířenou nabídku ovocných stromků v kontejneru. Tyto stromky můžete sázet prakticky po celý rok a nemusíte tak čekat na dříve klasickou dobu výsadby.

Ovocné stromky jsme byli léta zvyklí kupovat jen prostokořenné na podzim a na jaře. Byla to vždy krátká doba, kdy záviselo na počasí, zda se budou dát vysadit, a zda se ujmou. Výhodou bylo, že jejich cena nebyla tak vysoká, ale vždy tady bylo riziko toho, že stromky při přepravě nějak utrpěly, zaschly jim koncové kořeny a stromek už se neujal tak dobře nebo úplně uhynul. V tomto horším případě jste pak zase museli čekat, až bude doba sázení a zkusit nakoupit nové stromky a vysadit je znovu.

V našem zahradnickém centru jsme se proto rozhodli usnadnit našim zákazníkům nejen dobu čekání na výsadbu, ale i podstatně zvýšit jistotu, že stromek, který u nás koupí, se ujme. Stromky u nás pěstované jsme proto nakontejnerovali a už více než rok je pro vás nabízíme v kontejnerech po celý rok. Stromek, který je pěstovaný v kontejneru, si vytvoří kvalitní kořenový systém a ujímatelnost takových stromků je pak téměř stoprocentní. Nyní se naše nabídka navíc významně rozšířila o další odrůdy ovoce. Momentálně máme v nabídce jabloně, hrušně, meruňky, švestky, višně, třešně, broskvoně a ořešáky.

Mírně zvýšená cena těchto stromků odráží především náklady školek, které o tyto stromky pečují o nějaký rok déle, musí je zalévat a přihnojovat. Zákazník však dostane kvalitní rostlinu, která je silná a zdravá, a která se výborně ujme.

Jak na výsadbu

Pro vysazení kontejnerovaného stromku doporučujeme vykopat jámu odpovídající velikosti, do které je vždy vhodné dosypat nějakou kvalitní zeminu, ideálně univerzální zahradnický substrát, a pak stromek opatrně vyjmeme z kontejneru a vložíme do jámy. Kořenový bal zásadně nenarušujeme. Ke stromku připevníme kůl a stromek přivážeme. Zeminu pak zasypeme a mírně udusáme. Zaléváme přiměřeně ihned po výsadbě a potom v závislosti na počasí ještě alespoň dva týdny. Kontejnerované ovocné stromky lze sázet prakticky po celý rok od rozmrznutí půdy na jaře až do zámrazu v zimě.

RNDr. František Kopřiva