OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Rostliny na terasu

Nejen vaše okna nebo truhlíky si zaslouží záplavu rostlin. Pro terasy nebo venkovní nádoby už je dnes k mání množství rostlin, které často nádherně kvetou celou sezónu. I přes náročnější zazimování se vám tyto krásky v sezóně bohatě odmění a budete se s nimi těšit každou chvilku, kterou na terase strávíte.

Typickým znakem některých terasových rostlin je to, že jich většinu musíte na zimu schovat, protože se často jedná o subtropické nebo tropické rostliny, které nesnesou mrazy a uhynuly by. Ideální pro zimování těchto rostlin je zimní zahrada s teplotou do 10°C nebo nevytápěná dennímu světlu přístupná místnost, kde nemrzne. Lze také využít prosklenou chodbu nebo nevytápěný pokoj či sklep s oknem. Umístění v garáži není příliš vhoné, při otevření vrat by rostliny mohly vymrznout. Takto zimující druhy rostlin potřebují velmi slabou zálivku, nejlépe tak jednou za 3 týdny a občasnou kontrolu, zda nejsou napadeny škůdci. Ven se mohou vynést při plusových teplotách, pokud však v noci mrzne, je lépe rostliny na noc schovávat, případně vytáhnout ven až po květnových mrazících.

Existuje však řada rostlin vhodných do nádob, která zimu při vhodné péči přežije i venku bez problémů a není nutné je stěhovat. Je však nezbytné rostliny proti mrazu zabezpečit minimálně obalením květináčů zateplovací vrstvou, nejlepším materiálem zůstává stále sláma a jejich vrchní části v případě dlouhotrvajících mrazů obalit netkanou textilií.

Rostliny, které najdete v naší nabídce:

Mandevily a bougainvillee

Mandevilla je popínavá dřevitá liána, která kvete velkými květy v překrásných barvách, zejména červené, růžové, bílé a zlaté. Je typickou rostlinou pro terasy, má ráda teplé a před větrem chráněné místo, nesnáší úpal, ale vyhovuje jí spíše polostín. Pro svůj růst vyžaduje oporu, stačí jí však i lehká dřevěná mřížka nebo pletivo. Při pravidelném hnojení kvete od května až do října, po té vyžaduje světlé bezmrazé místo k zimování.

Bougainvillea je další popínavá rostlina, která k nám přišla až z Brazílie. Zajímavostí je, že krásně zbarvené jsou na rostlině její listeny, nikoliv květy, které mohou být žluté, červené, fialové, růžové, bílé nebo oranžové. Bougainvillea je teplomilná rostlina, má ráda světlé stanoviště, v zimě však potřebuje teplotu od 6 do 8 °C. Rostlinu můžeme na jaře seříznout, aby si držela tvar, v našich podmínkách dorůstá výšky od 0,5 do 1, 5 m, ve své domovině i 4 m. Hnojíme pravidelně od května, listeny jsou vybarveny od července až do října.

Okrasné lilky a chryzantémy

Lilek jasmínokvětý také pochází z Brazílie, je to rostlina vhodná do polostínu i na slunce, potřebuje však vydatnou zálivku, doporučujeme proto pro jeho pěstování samozavlažovací nádoby. Vyžaduje přísun živin, za který se vám odmění záplavou bílých květů. Rostlina dobře snáší řez, který můžeme provést už před zimováním, kdy výhony zkrátíme asi na polovinu. Zimujeme v bezmrazé světlé místnosti s minimální zálivkou. Stejné nároky má také jeho příbuzný Lilek Rantonettův, známý více jako hořcový stromek. Dlouhodobě pěstovaný a správně zimovaný hořcový stromek se může proměnit ve velmi dekorativní poměrně robustní keř nebo stromek se záplavou modrofialových květů s výraznými žlutými pestíky. Důležitá je opět pravidelná zálivka a hnojení, ideální pro jeho pěstování jsou také samozavlažovací květináče. Zimujeme opět v mrazuvzdorné místnosti a na jaře důkladně sestříháme.

Letní chryzantémy nebo chcete-li pařížské kopretiny, potřebují slunné stanoviště nebo polostín a současně vydatnou zálivku a dostatečný přísun hnojiva. Tyto krásné rostliny, které pocházejí z Kanárských ostrovů, můžeme zakoupit buď jako nízký rozkošatělý keř nebo jako rostlinu na kmínku, s květy v bílé, žluté a růžové barvě. Chryzantémy vypadají dobře jako solitéry i ve společných výsadbách. Odkvetlé květy je potřeba odstřihovat, aby rostlina kvetla celé léto a dobře vypadala. Zimujeme při teplotě od 5 do 10°C a na jaře o třetinu zastřihneme.

Ovoce, zelenina a bylinky

Ibišky, alstromerie a abutilony

Jehličnany a stálezelené listnaté dřeviny

Další rostliny pro krásnou terasu