OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Přísady zeleniny a sadba

Naše zahradnictví založilo svou tradici na vlastním pěstování sazenic zeleniny a květin. Rodinná tradice pěstování zeleninových přísad u nás trvá více než třicet let. V prodeji právě nyní najdete sazenice salátů, kedluben a květáku. Dále nabízíme sazenice jahod z Jahodárny Vraňany a sadbu brambor.

Nová koncepce zeleninové sadby

V současné době nabízíme nově zeleninovou sadbu v menších baleních. Sazenice salátů, kedluben a další zeleniny prodáváme po třech, čtyřech nebo šesti buňkách, které jsou vždy označeny štítky, kde je popsaná odrůda. Samostatně v kontejnerech prodáváme jen plodovou zeleninu. Všechny kontejnery jsou navíc naskládány do přepravek, které jsou označeny bannerem s názvem odrůdy a jejím popisem. Zákazník si tak u nás může vybrat více odrůd sadby v menším množství, navíc bez možnosti záměny, protože všechny packy jsou řádně popsány. Výhodou nových sadbovačů je i to, že zákazník, který si sazenice koupí nemusí pospíchat s jejich sázením, ale klidně je může v packu pár dní ponechat, než je vysadí. Menší balení sazenic je perfektní i pro ty pěstitele, kteří si chtějí pěstovat více různých odrůd nebo nemají tolik místa pro výsadbu.

Naše zahradnictví založilo svou tradici na vlastním pěstování sazenic zeleniny a květin. Rodinná tradice pěstování zeleninových přísad u nás trvá více než třicet let. Od roku 1978, kdy jsme začali pěstovat a prodávat první vlastní sazenice zeleniny a květin, uplynula pěkná řádka roků, během kterých jsme nasbírali celou řadu zkušeností. Díky nim vám můžeme s jistotou nabídnout opravdu kvalitní sazenice, které se vám dobře ujmou a při správné péči budou výborně prospívat. Pěstujeme osvědčené a oblíbené odrůdy a každý rok představíme také novinky, které běžně nekoupíte. O pěstování zeleniny a výběru nejvhodnějších druhů pro vaši zahradu vám ochotně a rádi poradíme. Těšíme se na vás.

Koupíte u nás:

Salát

Prodej sazenic salátu u nás začíná již začátkem března, tento salát je určen pro výsadbu ve sklenících a fóliových krytech. Sazenice salátu nabízíme od března až do září, rané jarní odrůdy střídají odrůdy letní odolné vůči vybíhání do květu.

Košťáloviny (kedlubny, květák, zelí, kapusta, brokolice, …)

Nyní v nabídce zejména sazenice kedluben, ostatní druhy budou přibývat postupně. Z košťálovin jsou nejžádanější kedlubny pro jednoduché pěstování, o ostatní druhy je stále menší zájem v důsledku vyšších nároků na výživu a ochranu vůči chorobám a škůdcům.

Sortiment salátů a jarních košťálovin bude postupně obohacen a o letní a podzimní odrůdy, naťový a řapíkatý, celer, majoránku, bazalku, obří cibule a další. Budeme nabízet i méně tradiční sazenice jako například sladkou kukuřici, salátovou řepu nebo mangold. Pro děti máme připraveny výsevy hrachu.

Plodová zelenina (rajčata, okurky, papriky)

Sazenice plodové zeleniny nabízíme od konce dubna až do poloviny června. Snažíme se o co nejširší nabídku odrůd, aby si každý zákazník přišel na své. Z tyčkových rajčat nabízíme hlavně odrůdy Tornádo F1 a Toro F1 aj., z keříčkových rajčat Darinka F1, Karla aj. Ze salátových okurek hlavně odrůdy: Lili F1, Livie F1, Perseus F1, Vista F1, Minisprint F1, Saladin F1 aj., z okurek nakladaček partenokarpické odrůdy: Elisabet F1 a Sonada F1 aj. Papriky nabízíme hlavně v odrůdách: Amy, Amyka F1, Lydia, Rubinova, Tamina F1 aj. Okrajově nabízíme také sazenice cukety, patizónu, lilku a melounu.

Brambory

Nabízíme kvalitní sadbu brambor z Vysočiny, z farmy v České Bělé, která pěstuje výhradně české odrůdy brambor, kontrolované Výzkumným ústavem bramborářským Havlíčkův Brod. Jedná se o léta prověřené české sadbové brambory se zdravými hlízami a jistotou dobré sklizně. Pokud chcete vědět o bramborách více, doporučujeme vám bramborový web: http://brambor.info/