OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Růže

V naší nabídce najdete buď prostokořenné nebo kontejnerované růže. Donedávna bylo možné koupit růže pouze prostokořenné v období jara a podzimu, to se nyní výrazně mění a kontejnerované růže se těší stále větší oblibě. V Holandsku nebo Německu už najdete v zahradnictvích pouze růže v kontejnerech. Jejich obrovskou výhodou je, že se dají sázet v průběhu celé sezóny a při koupi v době kvetení si můžete vybrat odrůdu s konkrétní barvou v květu. Jedinou nevýhodou kontejnerovaných růží je jejich o něco vyšší cena. V našem zahradnictví nabízíme růže od známých evropských šlechtitelů pod značkou David Austin a Kordes a také růže z Holandska a od českých pěstitelů.

Vše o pěstování růží najdete v odkazu: http://www.zahradnictvisebrov.cz/pestovani-ruzi

David Austin

David Austin to je synonymum pro pravé anglické velkokvěté růže. Růže David Austin jsou naprosto špičkovou řadou růží. Jedná se o sortiment, který u nás donedávna vůbec nebyl zastoupen. Charakteristickými znaky růží David Austin je množství velkých plných květů, mezi jejichž zásadní parametry patří, kromě barvy a tvaru květů, charakter a intenzita vůně. Růže David Austin se vyznačují úchvatnými ovocnými vůněmi různé intenzity. Jejich květy nejsou přímo určené k řezu, nejčastěji se využívají jako solitéry nebo kvetoucí hradby. Popínavé odrůdy potřebují ke svému růstu oporu. Růže David Austin i v našich podmínkách dokonale přezimují. Článek o růžích David Austin naleznete zde: http://www.zahradnictvisebrov.cz/…david-austin.

Kordes Schöne

Současně nabízíme zahradní růže firmy W.Kordes´Söhne. Světoznámá šlechtitelská a producentská firma Kordes se zaměřuje při svém šlechtění nejen na krásu květů, ale zejména na odolnost růží vůči chorobám. A je v tomto směru velmi úspěšná. Většina kultivarů růží vyšlechtěných firmou Kordes nevyžaduje žádnou chemickou ochranu a nepodléhá padlí ani černé skvrnitosti. Kordes má svoje vlastní třídění sort a jejich sortiment je velmi rozsáhlý od trpasličích růží až po popínavé. Růže určené pro jarní výsadbu se prodávají v menších kontejnerech, ve větších nádobách se prodávají už nakvétající růže v období června a července. Návod jak nejlépe pěstovat růže Kordes nalezente zde: http://www.zahradnictvisebrov.cz/pestovani-ruzi.

Sortiment růží z Holandska a od českých pěstitelů

Od českých pěstitelů nabízíme především prostokořenné růže, kontejnerované růže v našich prodejnách pak většinou pochází z Holandska. Jedná se zejména o tradiční a oblíbené odrůdy růží, které dělíme do čtyř skupin: čajohybridy, floribundy (multiflory), popínavé a pokryvné růže. Čajohybridy jsou růže primárně určené k řezu, vyznačují se dlouhou stopkou s jedním až třemi květy. Kvetou koncem června a dobře remontují (opakovaně kvetou) ještě v druhé polovině léta. Další skupina růží floribundy (multiflory) je určena zejména do záhonů, k řezu se tyto růže příliš nehodí. Floribundy kvetou nepřetržitě celé léto, pauza mezi opakováním kvetení není nijak výrazně odlišena. U popínavých růží musíme myslet na to, aby měly oporu pro svůj růst, jakmile ji mají a mohou se po něčem pnout, dosahují mnohem většího vzrůstu. U popínavých růží může vyvstat problém s přezimováním, kvetou totiž na loňském dřevě, a proto musíme v zimě chránit koncové výhony před vymrznutím, nejlépe netkanou textilií. Popínavé růže kvetou koncem června a sporadicky remontují v pozdním létě. Pokryvné druhy růží jsou vděčnými rostlinami při vytvoření velmi hustého koberce. Podobně jako popínavé růže kvetou v hlavní sezóně a opakovaně nakvétají už mnohem méně v pozdním létě. Dekorativními listy však dělají parádu dlouho do podzimu.