OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Potřeby pro výsev

Už koncem ledna začíná výsev rajčat a paprik a ve stejné době už můžeme vysévat také salát pro rychlení. Kromě kvalitních osiv pro vás máme kompletní nabídku potřeb pro výsev i množení rostlin. Najdete u nás substráty firmy Agro CS a z jejich nabídky doporučujeme substrát pro výsev a množení a substrát pro řízkování. Dále nabízíme nejrůznější sadbovače, pěstební květináče z pálené hlíny i z plastu, rašelinové květináče, jiffy (rašelinové květináče pro předpěstování rostlin), mini skleníky, hnojiva a přípravky na ošetřování a ochranu rostlin.

Postup pro výsev zeleniny

Rozhodující pro zdařilý výsev semen zeleniny je především správný výběr osiva. Jak si vybrat to nejlepší osivo pro vás najdete v odkazu Osivo a semena. Naleznete zde druhy a značky osiva, které nabízíme, včetně tříděné podle skupin a našich tipů pro výběr nejlepších odrůd.

Velmi důležité je správné načasování termínu pro výsev. Papriky vyséváme na přelomu ledna a února, pro rychlený salát a kedlubny a je nejvhodnější termín pro výsev začátek února. Pro rajčata pak dopručujeme až začátek března. Pokud chcete mít rajčata už v dubnu ve skleníku, můžete vysévat semena zhruba v polovině února. Dříve však rozhodně ne, aby vaše sazenice nebyly příliš vytáhlé a slabé.

Osivo vyséváme velmi řídce nejlépe do substrátu pro výsev a množení. Pro výsev papriky je pak mnohem lepší použít perlit pro zemědělské účely. Nejlepší je zajistit každému semínku zhruba 1cm2, pak můžete použít pro vysázení všechny rostliny, které jste vyseli.

Podrobný návod pro výsev paprik, rajčat a další zeleniny naleznete v sekci Poslední články v odkazu Postupy po výsev paprik, rajčat a dalších druhů zeleniny: http://www.zahradnictvisebrov.cz/…uhu-zeleniny