OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Okrasné trávy

Okrasné trávy jsou mimořádně dekorativní rostliny, které svou krásou osloví snad každého majitele zahrady. Mají tu výhodu, že jejich použití je naprosto univerzální. Hodí se jako dokonalé solitéry a současně perfektně doplní a vyplní každou mezeru v záhoně do úchvatné kompozice. Jejich výhodou je, že skvěle vypadají v každém ročním období, i když nejkrásnější jsou právě teď na podzim, kdy se jejich listy nejlépe vybarvují. Současně je končící léto také nejvhodnější dobou pro výsadbu těchto jedinečných elegantních rostlin.

Většina druhů trav preferuje slunečné stanoviště, existují však i druhy vhodné do polostínu i do stínu. Množství druhů umožňuje vybrat si podle vzrůstu velikost i barvu. Existují trávy se zeleným, žlutým, bronzovým, červeným a dokonce i modrým zabarvením.

Trávy rostou prakticky na kterékoliv půdě, jen těžká jílovitá půda je potřeba provzdušnit přidáním písku. Před jejich výsadbou je důležité znát především výšku, dobu kvetení a maximální možnou vzrůstovou výšku. Trávy seřezáváme vždy až na jaře, během zimy nám suché listy ještě krásně ozdobí zahradu.

Řada druhů okrasných trav je také vhodná k pěstování v nádobách, kde po sezóně letních balkónovek skvěle zastoupí jejich místo v nádobách na terase nebo na zahradě. Víceleté druhy trav je ale potřeba dobře zabezpečit proti mrazu a květináče obalit zateplovací vrstvou. Stébla vyšších druhů můžete svázat k sobě, aby do trsů nenateklo mnoho vody a nepoškodila je hniloba.

Okrasné trávy nabízíme v našem zahradnictví téměř po celý rok. Jejich nejkrásnější období však nastává právě teď koncem léta a potrvá až do konce podzimu. Okrasné trávy vnesou eleganci a harmonii do každé okrasné zahrady. Navíc jsou tyto vysoce dekorativní rostliny nenáročné na údržbu. Vybrat si u nás můžete okrasné trávy ze širokého spektra barev a velikostí vzrůstu, některé známější druhy naleznete v naší fotogalerii: