OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Jak si vybrat správnou svatební kytici

Svatební kytice je nedílnou součástí každé svatby. Je stejně důležitá jako šperky či dokonce svatební šaty. Proto by si na výběru správné kytice měla každá nastávající nevěsta dát záležet. Tvar, barva a kombinace květů v kytici vychází z postavy, vzhledu, z barvy očí a vlasů, ale také z povahy dané nevěsty. Důležitá je také barva a střih svatebních šatů. Pro drobnější nevěsty jsou vhodnější kulaté kytice, pro vyšší kytice převislé. K jednoduchým šatům nebo kostýmku pasuje jednoduchá kytice třeba jen z kal. Pro výrazné typy nevěst volíme výrazné květy v barvách oranžových, červených, tmavě fialových a naopak. K šatům v barvě slonovinové kosti nikdy nevolíme žádné bílé květy, spíše pastelové barvy. Výběr květin je vhodné přizpůsobit i místu, kde se obřad bude konat. Pokud bude obřad na louce, vybíráme z lučních květin či z dostupných sezónních květin, pro obřad v honosných prostorách volíme orchideje, kaly, růže aj.

Nejpoužívanější pro svatební kytice jsou růže. Jsou to královny květin, jsou dostupné celoročně v celé škále barev. V posledních letech jsou též oblíbené kaly, pro svoji eleganci a jednoduchost. Je vhodné řídit volbu květů i podle ročního období. Sezónní květiny jsou kvalitní, bývají dostupné v celé šíři odrůd a lépe zapadají do charakteru daného období. V jarních měsících volíme jako hlavní květiny tulipány, frézie, pryskyřníky, sasanky a hyacinty. V létě se nebojte použít jiřinky, slunečnice, hortenzie nebo různé květy letniček a trvalek. Na podzim se nabízejí vřesy, opět jiřinky, je možné použít i plodenství keřů či trvalek. Podle barvy kytice by se měla vybírat košile a kravata ženicha, případně i další barevné doplňky.

Svatební kytice a korsáž pro ženicha jsou neodmyslitelné u každé svatby. Dle tradic a zvyků se dělají ještě kytičky pro maminky, družičky a svědkyně, korsáže pro svědky, myrty či rozmarýny s mašličkou pro hosty, polštářek na prstýnky. Zdobí se auto nevěsty i ženicha a případně i auta hostů pomocí stuh a věnečků z myrty či krušpánku. Květinové dekorace se dělají do kostela, obřadní síně nebo kamkoli, kde se samotný obřad odehrává. Neměly by se zapomenout vyzdobit prostory restaurace – svatební tabule, vchod, stěny aj. Volba květin, ale hlavně barev se odvíjí od barvy svatební kytice. Sjednocené barvy všech květinových dekorací vytvářejí jednotný dojem z celé svatby.

Při objednávání kytic je vhodné si rezervovat termín svatby co nejdříve a samotnou objednávku provést čtyři až šest týdnů před obřadem. Květiny se pak vyzvedávají v den obřadu, aby byly co nejčerstvější. Výzdoba do restaurace a jiných prostor se vyzvedává den dopředu.

Pokud si nevíte rady, je nejlepší se obrátit na odborníka a nechat si poradit. V našich zahradnických centrech vám rádi pomůžeme s výběrem té správné kytice a seznámíme vás se vším, co je možné z květin udělat.

Ing. Jan Kopřiva www.zahradnictvisebrov.cz