OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Tipy na pěstování pokojových rostlin

Připravili jsme pro vás pár užitečných rad a tipů na pěstování oblíbených druhů pokojových rostlin. Vybrali jsme takové rostliny, které nevyžadují náročnou péči a budou dělat trvalou radost i méně zkušeným pěstitelům.

Zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia)

Je to téměř nesmrtelná pokojová rostlina, velmi oblíbená a dekorativní. Používá se zejména jako solitérní rostlina v interiéru. Velmi dobře snáší suchý vzduch v bytech, stejně jako méně slunečního světla, proto jí vyhovuje i umístění dále od okna. Tato rostlina je u nás teprve krátce, ale získala si u pěstitelů velkou oblibu zejména pro svůj výrazný vzhled, krásnou zelenou barvu a svěží lesk listů. Skupina zamiokulkasů je u nás zastoupena pouze jedním druhem, který dostanete ve všech květinářstvích. Výborně se hodí na hydroponické pěstování a i při vysazení v substrátu mu stačí zálivka jednou týdně, od jara do podzimu můžeme rostlinu každých čtrnáct dní přihnojit. Je to ideální rostlina pro pěstitele, kteří nemají mnoho času a přitom dávají přednost živým rostlinám. V naší nabídce najdete tyto rostliny v různých velikostech od 40 cm až do 1 m.

Fíkus (Ficus)

Fíkusů existuje mnoho druhů, které se od sebe liší tvarem a barvou listů. Opět se jedná o velmi nenáročné rostliny, které se navíc dají různě upravovat a tvarovat, časté je také pěstování fíkusů jako bonsají. Mezi nejvíce odolné variety patří fíkusy se zeleným listem, ty snášejí dobře i umístění dále od okna. Obecně platí, že fíkus by neměl mít stanoviště na přímém slunci, více mu vyhovuje polostinné až stinné místo s vyšší vzdušnou vlhkostí. Pokud máte příliš suchý vzduch v bytě, doporučujeme fíkus pravidelně rosit. Fíkus by měl mít stále vlhký, ale nikdy přemokřený substrát. Rostlinám opět stačí slabší zálivka, nejlépe tak dvakrát týdně, do které můžete od konce března až do konce září přidávat jednou za 14 dní hnojivo pro pokojové rostliny. Fíkusů nabízíme více druhů i velikostí, od malých bonsají až po velké solitérní rostliny.

Sukulenty

Sukulenty představují nenáročnou skupinu rostlin, které vyžadují minimální péči. Vyžadují světlé stanoviště a snesou i přímý sluneční svit, vyhovuje jim nižší vzdušná vlhkost, ale v zimních měsících v období klidu vyžadují teploty mezi 10 – 15°C. Zálivka u sukulentů zcela postačí jednou za 14 dní, v období vegetační růstu (duben – srpen) i jedenkrát týdně. Odměnou za minimální starost vám budou tvarově pestré a dlouhověké rostliny, které porostou i v podmínkách, kde se ostatním pokojovým rostlinám nedaří. V současnosti máme v nabídce zejména různé druhy aloe, kaktusů, dužnatek (Echeveria) nebo tlustic (Crassula). V nabídce máme také aloe pravou (Aloe vera), kterou můžete používat při domácí léčbě zejména ran a popálenin.

Brambořík (Cyclamen)

Nyní máme v nabídce tyto krásné pokojové rostliny v různých barevných variantách a ve velikostech mini a velkokvěté. Brambořík už potřebuje trochu specifičtější podmínky, pokud mu je však dopřejete, budou vám pestré a ladné květy dělat radost i několik týdnů. Bramboříkům vyhovuje světlé stanoviště s nižší teplotou, ideální je v rozmezí mezi 15 až 18°C. Důležité je dopřávat jim zálivku vždy do podmisky, bramboříky nikdy nezaléváme na hlízu, abychom zabránili šíření houbových chorob. Rostlinu také nesmíme nechat vytvářet semena, každý odkvetlý květ vždy odstraníme vytočením i s celou stopkou. Rostlina tak mnohem déle pokvete. Jednou za 14 dní přidáme do zálivky hnojivo pro kvetoucí pokojové rostliny.