OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Přepichování sazenic

Připravili jsme pro vás krátký obrazový návod, jak postupovat při přepichování rostlinek, které vám vzejdou ze semen. Tak vzhůru do toho!

1.Pokud jsme před více než dvěma týdny vyseli naše semena zeleniny nebo květin a vzešly nám takovéto pěkné rostlinky, můžeme se pustit do jejich přepichování do sadbovačů.

2.Sadbovač naplníme opět substrátem pro výsev a množení. Nezapomeneme si sadbovače dobře označit, zvlášť pokud máte více druhů nebo odrůd sazenic. U nás přepichujeme do sadbovačů, které jsou označeny názvem odrůdy a čárovým kódem a v těchto sadbovačích už jdou sazenice za několik týdnů rovnou do prodeje.

3.Pro přepichování je nezbytný také přepichovací kolík, tím nadzvedneme sazenice ve výsevu i se substrátem. Vždy bereme opatrně více sazenic i se zeminou, tak aby jsme je nepoškodili. Můžeme si pomoci malou lopatkou nebo lžící.

4.Hroudu substrátu s několika sazenicemi si položíme na nějakou podložku a teprve teď opatrně oddělujeme jednotlivé sazenice.

5.V sadbovači si přepichovacím kolíkem uděláme dostatečně hlubokou díru.

6.Uděláme si klidně větší a širší díru, tak aby se nám sazenička dobře umístila.

7.Potom vezmeme sazenici opatrně pod lístky, vložíme do připravené díry a přepichovacím kolíkem jemně vtlačíme dolů kořeny.

8.Sazenička by měla být dostatečně hluboko, ale neměly by být zakryté lístky. Pomocí prstů a kolíku pak jemně přihrneme a lehce utlačíme substrát kolem sazenice, tak aby držela vzpřímeně.

9.Postupujeme dále stejným způsobem, dokud nevysadíme všechny sazenice. Zálivka opět mírná, umístění na dobře osvětlené okno, ale ne na přímé slunce. Ideální teplota pro dopěstování sazenic je do 15°C. Vysazení do volné půdy nebo do skleníku je možné za 5 až 6 týdnů. Před výsadbou je dobré začít sazenice postupně otužovat, tedy vyndávat přes den ven, pokud nebude mrznout. Na konci dopěstování už je možné sazenice také pohnojit.