OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Osivo a semena pro rok 2016

Nová sezóna začíná a my vám přinášíme nabídku osiv a semen pro letošní sezónu. Věděli jste, že naše zahradnictví je největším odběratelem osiv firmy SEMO ze zahradnických center v České republice? Letos nabízíme od této české firmy téměř kompletní sortiment. Naše nabídka produktů SEMO čítá na 850 položek.

Dále u nás najdete speciální osiva z Německa od firmy Kipenkerl, včetně BIO semen k naklíčení pro přímou konzumaci. Také jsme letos navázali spolupráci s novým dodavatelem z České republiky společností DOBRÁ SEMENA, za kterou stojí tým špičkových šlechtitelů. Firma DOBRÁ SEMENA nabízí speciální odrůdy semen, zejména paprik a tykví. V letošním roce navíc přicházejí s produkcí sazenic mimořádně pálivých odrůd chilli paprik. Tyto super pálivé chilli papriky budeme pěstovat a prodávat ve speciálním režimu i v našem zahradnictví. Kontakt s těmito rostlinami budou mít proškolení pracovníci, kteří budou vybaveni také ochrannými pomůckami. Chilli papriky, které od tohoto dodavatele nabízíme, mají hodnotu pálivosti od nejméně pálivých až po raritní odrůdy s pálivostí přes 2.000.000 SHU.

Podle RNDr. Františka Kopřivy budou letošním hitem vedle chilli papriček v prodeji osiv zejména různé druhy a odrůdy asijské zeleniny, kterou nabízejí všichni naši dodavatelé osiv. Asijská zelenina zahrnuje většinou druhy zelené listové zeleniny, od velmi jemných chutí až po rostliny s aromatickou nebo hořčičnou chutí. Asijská zelenina je ideálním doplňkem různých salátů, hodí se k masům i do polévek. Obrovskou výhodou asijské zeleniny je rychlý růst a velmi krátká vegetační doba. Známější odrůdy listové zeleniny jako jsou například Mibuna a Mizuna letos doplňuje třeba Čínská hořčice s velmi příjemnou a výraznou chutí nebo Jedlá chryzantéma, se specifickou vůní i chutí, která je ale v Asii velmi ceněna a podle asijských kuchařů tato rostlina dodává životní sílu.

Firma DOBRÁ SEMENA také letos nabízí mimořádně široký výběr semen tykví, který čítá několik desítek druhů. Většinu z nich u nás můžete najít při každoročních Dýňových slavnostech. Jejich pěstování je nenáročné a výsledky jsou ohromující. Tykve mají navíc velmi dlouhou trvanlivost a rozmanité uplatnění v kuchyni.

Nebojte se u nás zeptat, rádi vám s výběrem osiv pro vaše podmínky pěstování poradíme. Nezapomeňte se si přijít zavčas, některé druhy semen expedují dodavatelé jen na začátku sezóny a pak už nejdou doobjednat. Právě nyní je nejširší nabídka a brzy nastane čas prvních výsevů. Velký sortiment osiv a semen najdete i v našich prodejnách v Blansku a Tišnově. Těšíme se na vás!