OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Adventní věnce a svícny

Víte že, původní adventní věnec vypadal jako dřevěné kolo od vozu, a že ho poprvé údajně poěsil od stropu kněz v jednom německém sirotčinci? Tradice adventních věnců, jak je známe dnes, je stará přibližně 150 let a souvisí s křesťanstvím a oslavou Vánoc, ale nošení zelených větví jehličnanů do obydlí v zimě o slunovratu bylo součástí už prastarých pohanských tradic. Původně měl adventní věnec 23 svící, 4 velké a 19 malých, postupně se od tohoto zvyku ale upustilo a zůstaly jen čtyři svíce. Věnce navíc byly odnepaměti symbolem vítězství a důstojnosti. V křesťanské tradici je adventní věnec oslavou brzkého příchodu Ježíše Krista. Tradiční barva adventního věnce je červená a zelená. Červená upomíná na krev Kristovu prolitou za spásu světa, obě barvy pak symbolizují život. Jako ozdoba se používala především jablíčka. Svíce pak představují Krista jako světlo světa a během dlouhých nocí pomáhají zahnat temnotu.

Návod na výrobu takového adventního svícnu, který vám nyní přinášíme, pochází z jednoho ze zimních čísel našeho Zpravodaje zahradnických center.

Klasický adventní věnec:

1. Budeme potřebovat slaměnou podložku, čtyři silné červené svíčky, vázací drát, červenou stuhu, tyčky ze silnějšího drátu, kleště, rozvité borovicové šišky a materiál na výrobu základu – větvičky jehličnanů, cesmíny nebo mahonu.

2. Začneme výrobou základu. Krátké větvičky postupně drátem přivazujeme na slaměný základ tak, aby špičky vždy překryly místo uvázání předchozí vrstvy. Takto postupujeme, dokud není celá podložka ovázána. Spodní část podložky zůstane prázdná.

3. Můžeme použít chvojí jen z jednoho druhu dřeviny, pestřejší a rozmanitější ale bude směs tmavě zelených jehličnanů, smrku pichlavého a listnaté cesmíny nebo mahonie.

4. Silnější drátek nahřejeme nad ohněm a zabodneme do spodní části svíčky. Čím silnější máme svíčky, tím více drátů použijeme, aby svíčky nespadly. Jinou možností je použití stojanů na svíčky (prodáváme v našich zahradnických centrech).

5. Takto upravené svíčky zabodneme do podložky obalené chvojím.

6. Ze stuhy nejlépe červené barvy si vyrobíme čtyři mašle a pomocí drátu je připevníme pod svíčky.

7. Nakonec věnec ozdobíme šiškami. Drát ovineme v jejich horní části pod šupinami a zapíchneme do podložky.

8. Hotový věnec umístíme na podnos nebo proutěnou podložku.

Pokud potřebujete poradit s materiálem na výrobu vašeho adventního věnce nebo svícnu, obraťte se na zaměstnance našeho zahradnictví, rádi vám poradí i dají vhodné tipy na aranžování. A pokud si sami netroufáte na vlastnoruční výrobu, vyberte si z naší nabídky nebo si nechte zhotovit vánoční dekorace na objednávku podle vašich představ a vašeho zadání.