OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Zelenina na balkóně

Zelenina na balkoně je v posledních letech časté přání těch, co nemají zahradu. Porost dokáže být i ozdobou balkonu, některé druhy příjemně voní a nakonec i sklizeň a konzumace naprosto čerstvé zeleniny je příjemnou odměnou za vykonanou práci. Neočekávejme velké výnosy, představa, že několik nádob s rajčaty vyřeší naši potřebu, povede ke zklamání.

Substrát nebo zeminu, kterou použijeme, musíme umístit v nějaké pěstební nádobě. Rostlině je v podstatě jedno, jestli roste v keramické nádobě nebo igelitovém pytli. Potřebuje pouze přiměřené množství substrátu a závlahu. Minimální množství substrátu bude záviset na pěstovaném druhu. Řeřicha nebo ředkvička se spokojí s malou bedýnkou s vrstvou 5 cm zeminy. Rajčata pak potřebují 10 až 20 litrů zeminy, má- li se něco sklízet. Každá nádoba musí mít otvor pro odtok přebytečné vody. Balkón a souseda pod námi zachrání přiměřeně velká podmiska, na kterou nádobu nebo pytel umístíme.

Pěstovat lze široký sortiment. Úspěch nás nemine při pěstování různých aromatických a léčivých rostlin – mimo jiné pažitka, petržel, majoránka, rozmarýn, libeček, máta a další. Zelenina s krátkou vegetační dobou jako jsou ředkvičky, listové saláty, cibule sečka apod. je také velmi vhodná.

Větší nádoby nebo plastové pytle jsou vhodné i pro pěstování plodové zeleniny jako jsou rajčata, papriky nebo lilky. Podmínkou úspěchu je kvalitní substrát, volba vhodné odrůdy, pravidelná zálivka a přihnojování. Výhodné je použití sazenic roubovaných na odolných bujně rostoucích podnožích. Dříve se tato metoda používala u okurek hadovek, dnes se běžně užívá u rajčat, paprik, lilku a melounů. S výběrem nádoby, substrátu a odrůd vám poradíme v našem zahradnickém centru.