OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Zahradnický ples – Palác Žofín, Praha

Zahradnictví u Kopřivů se v rámci Sdružení zahradnických center podílí na přípravách Zahradnického plesu v Praze v Paláci Žofín. Naši floristé zhotovují dekorace pro tento tradiční a prestižní ples.
Zahradnický ples na Žofíně se v roce 2012 konal již po 70. V duchu tohoto kulatého výročí se nesla i výzdoba na téma „Jak šel čas“. Dekorace v jednotlivých sálech připomínaly jednotlivá období v dějinách plesu, jehož první ročník se uskutečnil v roce 1928. Floristé našeho zahradnictví tentokrát zdobili Rytířský sál v duchu 20. let 20. století. Byly použity rostliny typické pro tuto dobu – kaly, karafiáty, asparágus, petrklíče aj. Schodiště se neslo v duchu 40. a 50. let, Malý sál byl vyzdoben do 60. let, Velký sál představoval současnost a Primátorský salónek dal nahlédnout do budoucnosti nadčasovou výzdobou s použitím doprovodných materiálů jako kov a fólie a květů orchidejí aj.
Významnou součástí večerního programu plesu je květinová show studentů Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Show na téma „Jak šel čas“ znázorňovala jednotlivá období pomocí studentů, kteří oblečeni v dobových šatech, bohatě zdobenými květinami, se procházeli či tančili v doprovodu hudby typické pro dané období 20. století.
Ples je přehlídkou současného zahradnického umění, které v atmosféře Paláce Žofín nabývá velkých rozměrů.