OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Vánoční aranžmá a dekorace

Vlivem zkracujících se dní a nevlídného počasí trávíme poslední dny v roce hodně času ve svém obydlí. Toto období je také poměrně uspěchané a po celodenním shonu jsme rádi za každý okamžik, který doma můžeme strávit. Každý určitě uvítá vše, co pomáhá zútulnit bydlení a navodit vánoční atmosféru. Jednou z možností k navození atmosféry blížících se Vánoc jsou různé dekorace. Aranžmá si můžete koupit již hotové nebo si pořídíte polotovary a pustíte se do aranžováni sami. Tu druhou možnost velmi ocení děti, které aranžování baví a jsou pak na své výtvory náležitě pyšné.

Jako základ dekorací můžete použít řezané květiny, hrnkové rostliny, případně materiály jako je chvojí, různé proutí aj.

Řezané květiny sice nemají dlouhou trvanlivost a je nutné je každých sedm až deset dní vyměňovat, ale právě proto si všímáme jejich krásy a proměny při postupném nakvétání. Řezané květiny umísťujeme do prostor, kde trávíme nejvíce času, abychom si jejich krásu užili co nejvíce. Není potřeba použít mnoho květů, stačí, když se vytvoří z dekoračního a pomocného materiálu konstrukce či základ, do kterého se pak květy vkládají a vytváří tak celkový dojem. Konstrukci lze použít i delší dobu, stačí jen občas vyměnit květy. Z pomocného materiálu můžeme použít různé větvičky (modřín, réva, …), chvojí, přírodní materiál (šišky, kůra, …) a z dekoračního materiálu různé přízdoby v podobě baněk, stuh, řetízků aj.

Hrnkové květiny se vždy kombinují s okrasným obalem. Kromě keramiky lze zvolit i různé skleněné válce či vyšší vázy. Jednou z možností je použití skleněné vázy, do které na dno vložíme baňky jedné nebo více velikostí. Vybranou pokojovou rostlinu vybavíme podmiskou nebo zabalíme květináč do celofánu, abychom zabránili unikání vody při zalévání a potom celý květináč zamaskujeme organzou. Rostlinu pak vložíme do vázy tak, aby zůstal květináč viset za horní okraj vázy. Je důležité barevně sladit rostlinu a všechen dekorační materiál. Dle požadavků rostliny na prostředí umístíme dekoraci na vhodné místo.

S přírodním materiálem jako je chvojí, proutí aj. se nemusíme omezovat na prostředí. Můžeme z něj vytvořit dekorace ke vchodu do domu (věnce na dveře, dekorace do nádob, …), do stinných míst, kde se nedaří pokojovým rostlinám, ale klidně i na jídelní stůl. Při použití chvojí v pokojové teplotě je vhodné zajistit pro chvojí přístup vody např. použitím aranžovací hmoty nasáklé vodou nebo jeho zvlhčováním. Tím se prodlouží čerstvost chvojí.

Množství dostupného materiálu je tak velké, že můžete tvořit stále jiná a jiná aranžmá. Stačí navštívit jedno z našich zahradnických center a vybrat si již hotové dekorace nebo materiál k jejich zhotovení.

V adventním období jsou naše zahradnická centra plná vánoční atmosféry, tak se přijďte podívat a nechat si navodit tu správnou slavnostní náladu a třeba se nechat inspirovat.

Jan Kopřiva Zahradnictvi u Kopřivů s.r.o. Foto: autor a Peter Manders