OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Nezapomeňte i v roce 2011 darovat květiny!

Květiny v podobě vázaných kytic, aranžmá nebo i hrnkových rostlin jsou oblíbeným dárkem. Nikdy neurazí, prakticky každému udělají radost, nepřibírá se po nich, květinami můžete vyjádřit své pocity. Vázané kytice se hodí ke každé příležitosti – ke svátkům, k narozeninám, k významné události jako je narození dítěte, k maturitě, k promoci, nebo jen tak pro radost. Hrnkové rostliny jako dárek mají užší využití, ale přesto se stávají stále oblíbenější. Můžete je darovat osobám, o kterých víte, že rády pěstují květiny, zařizují si byt, sbírají např. orchideje, pracují v kanceláři, kde chybí zeleň aj.

Určitě by se nemělo zapomínat darovat květiny k svátkům a narozeninám. V posledních letech se objevilo mnoho mezinárodně uznávaných dní, na které by se také nemělo zapomínat. Ne všichni následující svátky uznávají, ale je mnohem jednodušší darovat i malou květinu než vysvětlovat, proč ten či onen svátek neslavit. Nezapomeňte si tedy tento rok poznamenat do kalendáře kromě dne narozenin a svátků vašich blízkých také následující dny:

14. únor – svátek sv. Valentýna

Den sv. Valentýna či den zamilovaných se v České republice začal slavit až po roce 1989. Ač se to moc neví, tento svátek vznikl již ve 3. století našeho letopočtu, patronem tohoto svátku je právě sv. Valentýn. Jedna z legend vypráví, že kněz Valentýn tajně oddával zamilované páry a byl za to pak v Římě popraven. V dnešní době si zamilované páry dávají různé dárečky a nesmí chybět i květina červené barvy, nejčastěji rudá růže – symbol lásky.

8. březen – Mezinárodní den žen

Ač je svátek v České republice spojený s totalitním režimem, pochází ve skutečnosti z New Yorku a slaví se od roku 1909. Každým rokem se u nás tomuto v minulosti zprofanovanému svátku stále více vrací jeho původní význam. Připomíná se jako mezinárodní den boje žen všech zemí za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj. Typické květiny pro tento svátek jsou v dnešní době frézie, narcisky a jiné jarní květiny.

21. duben – Den sekretářek

V tomto dni se sekretářkám, administrativním a výkonným asistentkám, recepčním i dalším pracovníkům v administrativě děkuje za jejich práci. Nadřízení dávají svým asistentkám květiny a drobné dárky. Den sekretářek se slaví ve středu posledního celého dubnového týdne.

9. květen – Svátek matek

Každoročně se druhou neděli v květnu slaví svátek všech maminek. Ideálním květinovým dárkem je přizdobená hrnková rostlina nebo dětmi darovaná kulatá kytička ve veselých barvách.

20. červen – Den otců

Vždy třetí neděli v červnu se slaví den všech tatínků. I když je to v naší zemi méně obvyklé darovat muži květinu, věřte, že potěší. Obzvláště pokud je součástí květiny něco, co má daný muž rád…

Ing. Jan Kopřiva
www.zahradnictvisebrov.cz