OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Jak na krásný balkón

Během dubna nastává období, kdy se rozhodujeme, čím si vyzdobíme balkóny, terasy, okna, zahradní posezení aj. V této době se balkónové rostliny objevují v nabídce našeho zahradnictví. Většina rostlin však nesnáší mráz, proto pokud si zakoupíte rostliny během dubna, je nutné minimálně do poloviny května hlídat noční teploty, aby neklesly pod 0 °C, pokud by mělo mrznout, je nutné rostliny přikrýt, případně na noc schovat.

Nejdůležitější pro krásný balkón je volba správného druhu rostlin, je třeba rozlišovat stanoviště, kde svítí celý den slunce, a takové, kde je po celý den stín. Květin na slunečné stanoviště je celá řada. Nejméně náročné na pěstování jsou muškáty, narůstají do velkých převisů a nejsou až tak náročné na zálivku. Mezi rostliny, které narostou do větších rozměrů patří ještě surfinie. Rostou mnohem rychleji než muškáty, ale mají větší nároky na zálivku a hnojení. Z ostatních rostlin vhodných na slunce by se daly vybrat druhy jako millionbells, sporýš, dvojzubec, bakopa, plecranthus a mnoho dalších. Tyto rostliny jsou vhodné do menších nádob, závěsných květináčů a do míchaných výsadeb. Do stínu pak volíme begónie, fuchsie a balzamíny.

K dosažení úspěchů při pěstování je důležité vybrat vhodnou nádobu, použít nový substrát pro balkónové rostliny, do substrátu přidat hnojivo s dlouhodobým účinkem a vysadit zdravé rostliny. Pak už jen stačí pravidelně zalévat, jednou za týden přihnojit tekutým hnojivem a hlídat, zda rostliny nenapadli škůdci. V případě napadení použijte vhodnou chemickou nebo biologickou ochranu.

Vzhledem k široké nabídce si můžete vybírat rostliny podle barvy, tvaru a velikosti květů, podle vůně a také podle nároků na stanoviště. Pěstební nádoby (truhlíky, žardinky, koryta aj.) můžete osazovat jedním druhem nebo kombinovat druhy, které se barevně, tvarově nebo i vzrůstem doplňují. Pokud si nevíte rady s výběrem správných rostlin, je nejlepší se obrátit na někoho z našeho školeného personálu.

Truhlík: nejvíce se nám osvědčil samozavlažovací truhlík FloriaSiesta od české firmy Plastia

Substrát: Nejkvalitnější jsou substráty značky Floria od české firmy Agro CS, v našem zahradnictví však používáme k výsadbě truhlíků německý substrát značky Klasmann. Pokud hledáte kvalitní substrát za výhodnou cenu, použijte substrát pro balkón, balený přímo pro naše Sdružení zahradnických center.

Hnojivo: Při výsadbě se vyplatí přidat do substrátu dlouhodobě působící hnoji Osmocote, které zajišťuje pravidelný přísun živin po celou sezónu. V průběhu sezóny je vhodné rostliny hnojit formou zálivku a to nejlépe pomocí krystalických hnojiv značky Floria nebo všem známým Kristalon.

Rostliny: výběr rostlin se řídí podmínkami, jaké panují na stanovišti a také vkusem každého z nás. Pokud chcete nejméně náročné rostliny, které udělají velký efekt, určitě zvolte muškáty.