OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Jak na krásný balkón

Během dubna nastává období, kdy se rozhodujeme, čím si vyzdobíme balkóny, terasy, okna, zahradní posezení aj. V této době se balkónové rostliny objevují v obchodech. Je však ještě čas a pokud nemáte vytápěný skleník, zimní zahradu nebo prosvětlenou verandu, ještě s nákupem balkónových rostlin vyčkejte. Většina těchto rostlin je teplomilná, nesnáší teploty pod bodem mrazu. Ideální doba pro výsadbu je přelom dubna a května. Ovšem minimálně do poloviny května je třeba hlídat noční teploty, aby neklesly pod 0°C, v tomto případě je nutné rostliny přikrýt, případně na noc schovat.

Nejdůležitější pro krásný balkón je volba správného druhu rostlin, je třeba rozlišovat stanoviště, kde svítí celý den slunce a takové, kde je po celý den stín. Květin na slunečné stanoviště je celá řada. Nejméně náročné na pěstování jsou muškáty, narůstají do velkých převisů a nejsou až tak náročné na zálivku. Mezi rostliny, které narostou do větších rozměrů patří ještě surfínie. Rostou mnohem rychleji než muškáty, ale mají větší nároky na zálivku a hnojení. Z ostatních rostlin vhodných na slunce by se daly vybrat druhy jako millionbells, sporýš, dvojzubec, bakopa, plecranthus, a mnoho dalších. Tyto rostliny jsou vhodné do menších nádob, závěsných květináčů a do míchaných výsadeb. Do stínu pak volíme begónie, fuchsie a balzamíny.

K dosažení úspěchů při pěstování je důležité vybrat vhodnou nádobu, použít čerstvý originální substrát pro balkónové rostliny, do substrátu přidat hnojivo s dlouhodobý účinkem a vysadit zdravé rostliny. Pak už jen stačí pravidelně zalévat, jednou za týden přihnojit tekutým hnojivem a hlídat, zda rostliny nenapadli škůdci. V případě napadení použijte vhodnou chemickou ochranu.

Vzhledem k široké nabídce rostlin si můžete vybírat z různých barev a tvarů, nádoby můžete osazovat jedním druhem nebo kombinovat druhy, které se barevně, tvarově nebo i vzrůstem doplňují. Pokud si nevíte rady s výběrem správných rostlin, je nejlepší se obrátit na odborníka a nechat si poradit.

A na závěr nezbývá nic jiného než popřát hodně radosti z pěstování rostlin.

Ing. Jan Kopřiva www.zahradnictvisebrov.cz