OTEVÍRACÍ DOBA

Zahradnictví u Kopřivů
Šebrov 105

tel: +420 725 914 686
podrobný kontakt

otevřeno každý den
od 8:00 do 18:00

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Přidejte si nás na Facebook

Vyhledávání

ŘEZANÉ KVĚTINY

ODBĚR NOVINEK

Pokud máte zájem získávat nejnovější informace z našeho zahradnictví přímo do Vašeho emailu, přihlaste se
k odběru novinek
.

KVĚTINY DO FIREM

KVĚTINY DO FIREM A KANCELÁŘÍ SEZÓNNÍ DEKORACE DO INTERIÉRŮ

ESHOP

Máte to daleko do zahradního centra ? Nakupujte u nás online v pohodlí Vašeho domova.

Interview s Peterem Mandersem

Vzhledem k tomu, že už jen pár dní zbývá do příjezdu holandského floristy Petera Manderse k nám do Šebrova, požádali jsme Petera o malý rozhovor o tom, jak se k nám těší a co chystá. Fotky, které najdete ve fotogalerii jsou z jedné velké floristické show v Holandsku, která se konala před pár dny.

1. Přijedete před Vánocemi do Šebrova už po šesté. Jak moc se těšíte?

My oba, protože do Šebrova jezdíme vždy spolu, já i moje žena Lucie, se opravdu rádi vracíme znovu, protože jsme rádi u vás a já se moc rád účastním vašich Květinových show. Vždy je tu úžasná atmosféra a skvělí lidé okolo.

2. Co máte u nás rádi?

Opravdu hodně máme rádi vaši přírodu a to jak ji udržujete v původním stavu. V Holandsku je většina přírody vytvořena člověkem, téměř nic není původní. Byli jsme skoro ve všech národních parcích v České republice (díky našemu osobnímu průvodci Honzovi).

3. Jaké jsou vaše nápady pro letošní Květinovou show v Šebrově?

Nemám žádné nápady, to je nejlepší způsob, jak začít. Uvidím, co bude k dispozici a udělám si plán přímo na pódiu.

4. Kolik času potřebujete na přípravu našich čtyř Květinových show?

Stačí mi hodina pro každou show. A protože si nemůžu přivézt nic s sebou, musím se porozhlédnout ve vašem zahradnictví po vhodném materiálu.

5. V České republice se na Vánoce zdobí stromek, adventní věnec nebo svícen, Co zdobíte na Vánoce v Holandsku?

Zdobíme věnec na dveře, vánoční stromek a často se u nás dělají aranžmá na stůl pro sváteční štědrovečerní večeři, zdobí se také okna a máme rádi hodně světel v zahradě.

6. Jak vypadá váš typický den ve vašem květinářství v Lemmeru?

Typický den v podstatě není. Třeba zrovna včera jsem začal pracovat v sedm hodin ráno, kdy jsem dodal květiny pro dvě čerpací stanice, kde prodáváme naše květiny, pak jsem o půl deváté opustil obchod a jel jsem na 4. Floristický TweetJam, což je jedna velká floristická akce v Holandsku, odkud byl živý přenos až do čtyř hodin odpoledne, kde jsem celou dobu vytvářel květinové dekorace s nejlepšími floristy. V osm hodin večer jsem se konečně dostal do obchodu a pracoval na zakázkách, dělali jsme smuteční vazby a věnce pro šampiony jednoho závodu. Ufff… Skončil jsem pár minut před půlnocí, kdy jsem měl čas, akorát na jeden drink. Další den bude zase jiný. V podstatě každý den je jiný, nikdy nemůžete vědět, co za práci přijde další den.

Děkujeme za rozhovor.